Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Léky rychle zdražují, kdo je na vině? Lékárny a výrobci se obviňují navzájem

Za volně prodejná léčiva si lidé připlácejí, v průměru o desetinu proti loňsku, ale někdy až o pětinu. Podle lékárníků zdražili výrobci, ti však vše svádějí zase na prodejce. MF DNES oslovila několik lékáren, aby zjistila podrobnosti.

Lékař: Ani alternativy cigaret nejsou bez rizika, problémem je i závislost

Praha - Pacienti by měli praktickým lékařům přiznat na dotaz o kouření také alternativy tabáku jako jsou elektronické cigarety nebo zahřívaný tabák. Praktický lékař Boris Šťastný...

Lékař: Ani alternativy cigaret nejsou bez rizika, problémem je i závislost

Praha - Pacienti by měli praktickým lékařům přiznat na dotaz o kouření také alternativy tabáku jako jsou elektronické cigarety nebo zahřívaný tabák. Praktický lékař Boris Šťastný...

Silikonová Barbie Tara Jayne chrastí kostmi, ale melouny praskají ve švech! Lékaři mají strach

Bývalá zdravotní sestřička Tara Jayne McConachyová (33) před lety našla zálibu v plastických operacích a dělá vše pro to, aby vypadala jako ikonická panenka Barbie. Australská influncerka váží ale 45 kilo a každé zvětšení by ji mohlo stát zdraví. 

Starožitné knihy Přírodní léčba a domácí lékař z roku 1923 - Cena: 3.800 Kč

Starožitné knihy Přírodní léčba a domácí lékař, velmi obsáhlé, autor Jan Šimsa, rok vydání 1923, oba dva díly ve dvou svazcích. Rozkládací přílohy zobrazení muže a ženy. "Praktický popis všech method přírodoléčebných, fysikálních a dietetických, dále popis nemocí, jich příčin, jak jim předcházeti a jak je osvědčenými domácími prostředky léčiti". Staré knihy učí hygieně tělesné i duševní, bojuje proti pověrám a fušerství. Velké rozkládací anatomické modely ženského a mužského těla. Počet stran 1381.

Starožitné knihy Přírodní léčba, 1923 - Cena: 3.800 Kč

Starožitné knihy Přírodní léčba a domácí lékař, velmi obsáhlé, autor Jan Šimsa, rok vydání 1923, oba dva díly ve dvou svazcích. Rozkládací přílohy zobrazení muže a ženy. "Praktický popis všech method přírodoléčebných, fysikálních a dietetických, dále popis nemocí, jich příčin, jak jim předcházeti a jak je osvědčenými domácími prostředky léčiti". Staré knihy učí hygieně tělesné i duševní, bojuje proti pověrám a fušerství. Velké rozkládací anatomické modely ženského a mužského těla. Počet stran 1381.

Novorozeně z Kroměříže policie stále hledá, na matku upozornil lékař

Z vraždy novorozence v Kroměříži je podezřelá jeho čtyřiadvacetiletá matka a její druh. Dítě bylo čerstvě narozené, policii upozornil lékař. Novorozeně se policie zatím nedaří nalézt.

Epidemie covidu v Česku dál zpomaluje, za týden přibylo 3886 případů

Za posledních sedm dní odhalily laboratoře 3 886 případů covidu, což je o polovinu méně než o týden dříve. Ani v jeden den počet nově nakažených nepřekročil tisícovku. To se stalo naposledy loni v září. Klesá ale také zájem o testy, které už od minulého čtvrtka pojišťovny hradí jen se žádankou od lékaře. V nemocnicích je poprvé od října s covidem méně než 300 pacientů.

Policie vyšetřuje vraždu novorozence v Kroměříži: Matkou bez dítěte je prý týraná žena

Policisté v Kroměříži od čtvrtečního dopoledne stále hledají tělo mrtvého novorozence. Dítě se podle nich zřejmě stalo obětí vraždy. Podezřelé policie zadržela, nechtěla ale specifikovat, o kolik lidí jde. Na pacientku po prodělaném porodu, která u sebe nemá dítě, policisty dopoledne upozornil jeden z lékařů kroměřížské nemocnice. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. 

Nové koleno za dva a půl roku. Pacienti v Brně čekají na operace stále dlouho

Téměř dva roky bojuje dřívější sportovní nadšenec Vladislav Plachta se silnými bolestmi kyčle. Stejně jako řada dalších pacientů si také on na začátku myslel, že potíže takzvaně rozchodí. Diagnóza však zněla jasně, kyčelní kloub je nutné nahradit novým. „Původně mě lékaři měli operovat v loňském roce, pak se ale zhoršil covid, a tak čekám na jiný termín,“ pokrčil rameny devětapadesátiletý muž.

Pacientka na Vysočině má záškrt. Nemoc se v Česku objevila naposledy v roce 1995

Žena na Vysočině se nakazila záškrtem. Odborníci uklidňují veřejnost, že proočkovanost v Česku proti této nemoci je dostatečná. Žena je v péči lékaře. Všichni, kteří s ní byli v kontaktu, musí na vyšetření.  

Lékaři z VFN: Elektrošoky jsou nejúčinnější léčbou pacientů s těžkými depresemi

Praha - Elektrošoky jsou podle psychiatrů z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze nejúčinnější léčbou pro pacienty s těžkými depresemi nebo schizofrenií, kterým nezabírají léky....

Žena lékařkou - lékařská kniha z roku 1926 - Cena: 1.900 Kč

„Lékařská kniha o zdravovědě vůbec se zvláštním zřetelem k nejnovějším poznatkům všech léčebných metod a k osvědčeným domácím léčbám” z roku 1926, která dnes sice už může působit poněkud úsměvně, co se léčebných postupů a rad zde popsaných týče, nedá se jí však upřít historická hodnota. Ve své době to byla velmi užitečná kniha, která také plnila funkci rádce správného životního stylu. Kniha je bohatě vybavena moc hezkými ilustracemi, které usnadňují správné pochopení textu. Tato kniha je určena nejen pro všechny milovníky historie, ale i pro ty, kteří mají zájem nahlédnout do historie lékařství a domácího ošetřování. Kniha je velmi obsažná a má celkem 1176 stran.

Na deprese pomáhají elektrošoky. Fungují lépe než prášky, lidi ale děsí

Antidepresiva ne vždy zabírají. Další metodou léčby, ke které lékaři přistupují čím dál častěji, jsou elektrošoky. Ačkoliv je kolem metody stigma, v praxi je účinnější než prášky. Ačkoliv vedlejší účinky v podobě ztráty krátkodobé paměti se vyskytují, nejsou časté a brzy odezní. Rozvoj však brzdí neznalost, a to mezi lékaři i pacienty.

Bát se rakoviny? Je nebezpečná stejně jako jízda v opilosti, říká jeden ze zakladatelů americké onkologie

Profesor George Canellos patří mezi zakladatele americké onkologie. Mezi lékaři z branže má téměř status celebrity. Proslavil se hlavně v oblasti takzvané kombinované chemoterapie – spolu s dalším respektovaným onkologem Vincentem T. DeVitou....

Nový kolos mezi mlékaři. Sloučená družstva ovládají pětinu trhu

Na tuzemském mlékařském trhu vzniklo nové uskupení Mléko.cz družstvo. Spojila se v něm dvě odbytová družstva, královéhradecký Viamilk CZ a vyškovská Morava. Mléko.cz nyní sdružuje více než pětinu českých producentů mléka. Zemědělské organizace spojení oceňují, farmáři podle nich budou mít lepší vyjednávací pozici.

Zdecimované zdravotnictví: restartu po covidu brání vyhořelý personál, zanedbaná péče i ceny energií

Byly chvíle, kdy jsme si říkali, že už to musí skončit, že už dál nemůžeme, popisuje vzpomínky na covidové oddělení pětašedesátiletá lékařka Irena, která pracuje na onkologickém oddělení jedné z krajských nemocnic. Jenže když se pandemická lůžka...

Pojišťovny nechtějí proplácet některé masti a léky. Lékárníci krok kritizují

Lidé s lupénkou nebo rodiče dětí se svalovou slabostí možná budou muset sáhnout hlouběji do peněženky. Svaz zdravotních pojišťoven ČR totiž navrhuje zrušení úhrad pro některé masti a léky chystané v přímo lékárnách. Týká se to medikamentů, které obsahují minerály nebo takzvané pomocné látky.

nabídka daru - Cena: 2 Kč

Ahoj Omlouvám se za tento způsob kontaktování, sdílím tuto informaci tímto způsobem, protože bych rád daroval své jmění osobě, která věří v BOHA. Zřejmě trpím rakovinou mozku, která je v terminální fázi, můj ošetřující lékař mi právě oznámil, že mé dny jsou sečteny kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Plánuji darovat veškerý svůj majetek, protože mám na účtu částku 400 000 eur a nechci ji nechat na bance. Hledám někoho, kdo by mohl zdědit můj majetek, takže pokud by měl někdo zájem zdědit můj majetek, může mě kontaktovat na tel.

Na covid umírali muži častěji než ženy. Vědci našli faktory, které za to mohou

Pandemie covidu-19 způsobila celému světu bezprecedentní škody. Podle nových kvalifikovaných odhadů připravila o život asi 15 milionů lidí. Od počátku lékaři ale pozorovali, že dopady této nemoci jsou mnohem závažnější u mužů než u žen. Americký výzkum se pokusil tento jev vysvětlit.
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

16. května 2022
MEDIMAT s.r.o. - zdravotnické potřeby
Hana Velká chvála paní Chromé a děkuji za ochotu jsme velice spokojeni pochvala i od mého bratra. Cetlová Čti více...

Hana

13. května 2022
Merta Miloš
J.Balažíková - Lékař MUDr. Miloš Merta se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o mých... Čti více...

J.Balažíková

13. května 2022
Psychiatrie
Nabídka půjček mezi soukromými půjčkami a půjčkami Nabídka půjček mezi soukromými půjčkami a půjčkami nebankovní 24 hodin. Potřebujete financování, Pro váš domov, Pro vaše podnikání, Chcete-li koupit auto, Koupit motocykl, Zahájit vlastní podnikání,... Čti více...

Nabídka půjček mezi soukromými půjčkami a půjčkami

12. května 2022
Šulc Miroslav
Vláda - Lékař MUDr. Miroslav Šulc se mi trpělivě věnuje. Ale vyšetřuje mrtvoly tak by to chtělo trošku upravit twxt2. Čti více...

Vláda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace