Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Opilý řidič sanitky boural! Pacientce (†68) nezavolal lékaře, zemřela

Měla to být jen rutinní cesta na dialýzu do nemocnice v Plzni. Jenže z ní se domů už žena (†68) nevrátí. Řidič (41) převozní sanitky totiž řídil opilý a boural! Navíc nezavolal záchranáře, ale sám zraněnou pacientu odvezl na stanoviště záchranné služby, kde zemřela.

Po nehodě sanitky zemřela pacientka, šofér nadýchal

Při pondělní ranní nehodě soukromé převozové sanitky nedaleko Kralovic na severním Plzeňsku zemřela 68letá převážená pacientka. Autu zřejmě vběhla do cesty srna a 41letý řidič sanitky, který byl pod vlivem alkoholu, už nedokázal nehodě zabránit. Pacientku dovezl na stanoviště záchranné služby, ale lékařka a tým záchranářů ji ani přes okamžitou pomoc nedokázali zachránit.

Co čeká pacienty při změně pohlaví, odpoví v Rozstřelu plastický chirurg

Narodili se fyzicky jako muži či ženy, ale přesto obvykle už od dětství cítí, že je to jinak. Řeč je o transsexuálech. Proč tito lidé potřebují změnu pohlaví? A co je při ní čeká? Na tyto a další otázky bude v úterý od 12:30 odpovídat plastický chirurg Lukáš Frajer, který se operativní přeměně pohlaví věnuje už 12 let.
  Další články k tématu:
 • Lékařky popsaly první případ transsexuálky, která kojí dítě
 • Chtějí mě jen na jednu noc, protože jsem bývala mužem, říká transsexuálka
 • Transsexuální šedesátník utratil miliony za plastiky. A plánuje další
 • Bývala mužským modelem, nyní je transsexuálka hvězdou reklamní kampaně
 • Britský transsexuál chce být po sedmi letech v těle ženy znovu mužem
 • Máma dala sperma a táta rodil. Transsexuální pár má už dvě děti
 • Bojím se, že mám malou vaginu, slyšel redaktor na terapii transsexuálů

Zapadlé zubaře čeká sto milionů. Ministerstvo chce zahustit síť v Sudetech

Zubařů je dost, ale do zapadlých oblastí především v Sudetech se jim nechce. Ministerstvo zdravotnictví proto vypsalo dotační program pro zubní lékaře v oblastech s omezenou dostupností zdravotních služeb. Stomatologové mohou do konce roku 2021 žádat o příspěvek až do výše 1,2 milionu korun. Na dotace vyčlenilo celkem sto milionů korun.

Tipy na zajímavé weby: ekonomický a ekologický způsob užívání věcí

Věci, pro které nemáte stále využití, nemusí nutně ležet doma. Mohou se stát užitečnými dalším lidem a vy na tom můžete vydělat. Zkuste sdílení věcí na Půjčárna.cz. Kam se dnes vydat na výlet, poradí web Výletník.cz. A s převodem fyzikálních jednotek pomůže Převod.cz.
  Další články k tématu:
 • Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty
 • Tipy na zajímavé weby: Mapa prozradí, kde hrozí nebezpečí povodní
 • Tipy na weby: dlouhá chvíle u PC? Skládejte puzzle ze svých fotografií

»Těhotná« žena si stěžovala na bolesti: Z břicha jí vytáhli kilo marihuany!

Na tento případ doktoři z Mexico City dlouho nezapomenou! Údajně těhotná sedmatřicetiletá žena si stěžovala na bolesti břicha. Lékaři jí ale místo dítěte z břicha vyndali kilogram marihuany.

„Skřípli“ jsme šarlatány: Zneužívají cizí strach z rakoviny, sami se bojí

„Léčí“ krystaly, bioenergií, na nádor s metastázami předepisují milence a klientům tvrdí, že rakovinu je možné „vykadit“. Jak hájí své šarlatánské metody terapeuté z institutu psychosomatické medicíny Aktip, mezi kterými jsou i vystudování lékaři? Tedy ti, kteří dávají za tučný honorář naději často i těžce nemocným lidem? Blesk pokračuje s rozkrýváním nehorázných praktik rádoby odborníků a dal jim šanci, aby se vyjádřili. Reportéři je oslovili třikrát za sebou. Většina odmítla, nebo se hodně vytáčela.

Lékaři na severozápadě Konga začnou s očkováním proti viru ebola

Ve dvou venkovských oblastech Bikoro a Iboko na severozápadě Konga začnou lékaři v pondělí očkovat vakcínou proti ebole. Právě v tomto regionu se smrtící virus znovu objevil na počátku května. Počet případů krvácivé horečky se v celém Kongu zvýšil na 35, z toho deset lidí zemřelo.
  Další články k tématu:
 • Kongo trápí už devátá epidemie eboly, vyžádala si 17 mrtvých
 • Stoprocentně účinná vakcína proti ebole je patrně chyba. Ale malá
 • Máme očkování proti ebole, hlásí vědci. Osvědčilo se na 100 procent
 • Vědci mají vakcínu, která opice deset měsíců ochránila před ebolou

Ze šarlatánů jsou lékaři zděšeni: „Šílený byznys. Mráz nám běhá po zádech“

Léčba milencem, také pomocí zvláštních přístrojů, ale i sítka, díky kterému člověk „vykadí“ rakovinu. Šarlatánské praktiky centra Aktip nadzvedly ze židlí lékaře. Ti většinou tvrdí, že psychosomatika je velmi důležitá a potřebná, z počínání Aktipu jsou ale zděšeni. A nejde jenom o tradiční lékaře.

Česko bez pohotovostí. Nahradí je možná urgentní příjmy v nemocnicích

Ministerstvo zdravotnictví chystá změny ve službách první pomoci. Namísto běžné pohotovosti by ji mohl zajišťovat praktický lékař na urgentním příjmu v nemocnici. Změnu chce Sdružení praktických lékařů s argumentem, že doktoři na pohotovostech stejně nemají potřebné vybavení. Na venkově ale panují obavy o to, aby se nezhoršila dostupnost urgentní péče.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Léky na potíže s erekcí se staly trhákem

S málokterým sexuálním problémem dokážou dnes lékaři bojovat tak úspěšně jako s poruchami erekce. Rozhodující zásluhu na tom má sildenafil (viagra) a léky, které následovaly po něm: tadalafil (cialis), vardenafil (levitra) a také avanafil (spedra). Využívají podobný mechanismus účinku.

Gynekolog „čuně“ osahával a fotil nahé studenty. Rektora stál skandál hlavu

Rektor Univerzity Jižní Kalifornie (USC) v Los Angeles odstoupí z funkce kvůli skandálu, v němž byl ze sexuálního zneužívání nařčen školní gynekolog. Informovala o tom v sobotu agentura AP. Lékař, který se v univerzitním zdravotním středisku staral o studentky, má stanout před soudem kvůli řadě stížností, podle kterých se k pacientkám choval urážlivě, nutil je svlékat se do naha, osahával je a pořizoval si jejich fotografie.

Šarlatáni z Aktipu se holedbají luxusem: Budete se válet v závistivých křečích

Věří pochybným vyšetřením a šarlatánské léčbě, které draze prodávají lidem nemocným, zoufalým a často bojujícím o život? Nebo terapeuti i vystudovaní lékaři institutu psychosomatické medicíny Aktip dělají jen byznys, který pěkně „sype“? Buď jak buď, peníze vytahané z marodů umí pořádně roztočit. Třeba psychiatrička Jarmila Klímová a psycholožka Lenka Krutilová se na internetu chlubí zahraničními dovolenými či drahým autem. Na praktiky upozornil dokument České televize Infiltrace: Obchod se zdravím.

Sebevražda známého lékaře: Před smrtí si splnil životní sen

Skvělý lékař, na kterého pacientky vzpomínají s obdivem a láskou. Frýdecko-Místeckem otřásla smrt gynekologa a porodníka Aleše B. (†59), který bohužel spáchal před dvěma týdny sebevraždu. Důvodem byla údajně vážná nemoc. Podle svých známých si ještě před smrtí stihl splnit životní sen.

Zubař blízký Martinu Romanovi vlastnil miliardový podíl v Unipetrolu

René Foltán je úspěšný zubař, proděkan lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Podle zjištění MF DNES ovšem zároveň až do loňska vlastnil miliardový podíl v petrochemické firmě Unipetrol. Tvrdí, že to bylo bez jeho vědomí. Jde o spolužáka a blízkého známého bývalého i nynějšího šéfa polostátní firmy ČEZ Martina Romana a Daniela Beneše.
  Další články k tématu:
 • Policie prověřuje ČEZ kvůli korupci, z firmy šly na Balkán stovky milionů
 • Jádro není jediná cesta. Politici ho ale chtěli, říká šéf ČEZ Beneš

Medičky volí rodinu, ne špitál

České nemocnice se potýkají s nedostatkem mladých lékařů a v některých oborech je to už dramatické. Současní doktoři stárnou a noví se do nemocnic nehrnou. Jedním z důvodů je, že podle lékařských fakult medicína mnohem víc přitahuje ženy než muže. Vystudované medičky však po získání diplomu a atestacích často míří nikoli do nemocnic, ale na mateřskou dovolenou.

Lékaři z Ukrajiny nám chybí. Obnovme ihned projekt, žádají hejtmani

Hejtmani zásadně odmítají zastavení projektu „Ukrajina“, který umožňuje příchod odborných pracovníků ze zahraničí do českých nemocnic. Dnes proto vyzvaly vládu a ministerstvo zdravotnictví k neprodlenému jednání o obnově projektu, který pomáhá řešit dlouhodobě komplikovanou situaci zejména v nemocnicích v okrajových oblastech republiky.  

Zmítá-li se život v chaosu, může to být ADHD. Netrpí jím jen děti

Asi čtyři procenta dospělých trpí poruchou pozornosti známou pod zkratkou ADHD. Pokud se nemoc objeví u dětí, psychiatři se o ně většinou starají. V pozdějším věku však léčba často vázne. Řada dospělých totiž neví, že jsou nemocní. Problém je i u starších lékařů, kteří o diagnóze nemají takové povědomí.

Kraje odmítají zastavení dovozu lékařů z Ukrajiny

Karlovy Vary - Kraje odmítají zastavení projektu, který umožňoval příchod lékařů z Ukrajiny do českých nemocnic. Podle Asociace krajů ČR (AK ČR) by to znamenalo ohrožení dostupnosti...

Básnická série: Jak šel čas s lékařem Štěpánem a jeho láskami

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

17. září 2019
Starý Karel
Roman Kaška Pan Doktor mě vždy moje problémy přesně a srozumitelně vysvětlí. Nikdy nečekám v čekárně dlouho, ale objednám se a vyšetření proběhne v stanovenou dobu bez čekání. Uzce spolupracuje s dalšími... Čti více...

Roman Kaška

16. září 2019
Schraml Jan
Šťastná žena Pan doktor diagnostikoval mému manželovi karcinom prostaty a hned ho objednal na operaci v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, kde pan doktor praktikuje. Já jsem mého manžela objednala do... Čti více...

Šťastná žena

15. září 2019
Franková Renata
Anonym - Lékař MUDr. Renata Franková se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o mých... Čti více...

Anonym

15. září 2019
Majerová Klára
Anonym - Lékař MUDr. Klára Majerová se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o mých... Čti více...

Anonym

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace