Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Jana Poláková: V Ostravě projekt zdravotní asistence pomohl Romům nemít obavy z lékařů

26.1.2021 18:00 - Ještě před nešťastnou tragédií v jedné z tamních nemocnic navštívil tým ROMEA TV Ostravu. Tohle město rázovitého kraje, jak jej sami Ostraváci nazývají, je totiž dlouhá léta plné různých kauz, zpravidla se z nich však dozvídáme o tom méně příjemném.

Kubek lituje, že moderátor exhiboval. Nejde o trhy, lidé nesmí nikam, míní

Prezident České lékařské komory Milan Kubek zpětně lituje, že kvůli moderátorově exhibici nevyužil čas na obrazovkách TV Nova k informování veřejnosti o vážnosti koronavirové krize. S Petrem Suchoněm si prý hádku později vyříkal a jeho omluvu přijal. „Vůbec teď nejde o farmářské trhy nebo biomrkev, lidé nemají chodit nikam,“ řekl pro iDNES.cz Kubek.

Poslanci schválili příjezd vojenských lékařů z USA kvůli koronaviru

Poslanci kývli na pobyt vojenských zdravotníků členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie v Česku. O schválení příjezdu vojenských lékařů poslance požádal ministr obrany Lubomír Metnar. „Budou v České republice poskytovat zdravotní péči pod dohledem českých zdravotníků a beze zbraně,“ řekl Metnar. Senát posoudí návrh ve čtvrtek

Další bojovník s SMA dostal zázračný lék: Dojemné díky lékařům!

Arturek je dalším z dětí, u nichž byla zjištěna obávaná spinální svalová atrofie, vážná nemoc snižující hybnost. Už v šesti týdnech chlapeček přestal hýbat ručičkami a otáčet hlavou. V pěti měsících přišla strašná diagnóza. Artur je ovšem velký bojovník a před několika dny přišla pro chlapečka nová velká naděje. V pondělí mu byl v brněnské nemocnici podán zázračný lék Zolgensma. Nadšení rodiče na facebooku poděkovali všem, kteří jim k tomu, aby Arturkovi byl lék podán, pomohli.

Medici na úrovni uklízeček iritují děkana „Karlovky“. Vládu vyzývá ke změnám

Medici by měli mít více možností k zapojení se do péče o nemocné. Pomohlo by to posílit zdravotnický personál, kterého v důsledku pandemie covid-19 ubývá. Tento názor zastává ve svém komentáři děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Martin Vokurka. Naráží tím na fakt, že medici v současnosti mohou vykonávat pouze pomocné práce, což by vláda mohla legislativně změnit.

Epicentrum: Jaká výzva čeká Prymulova nástupce? Kubáček a Válek komentují výměnu ministra

Ve čtvrtek by měl být jmenován nový ministr zdravotnictví. Ten současný, Roman Prymula, od pátku, kdy Blesk zveřejnil fotky z jeho inkriminované schůzky s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem, radikálně otočil. Nyní je připraven odstoupit. Jeho nástupcem by podle všeho měl být lékař a náměstek Fakultní nemocnice Brno Jan Blatný. Situaci komentoval politolog Jan Kubáček a člen výboru pro zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Od středy začne platit zákaz nočního vycházení, obchody budou zavírat ve 20 hodin

Vláda v pondělí probírala aktuální epidemickou situaci. Rozhodla, že v Česku začne od středy platit zákaz nočního vycházení. Lidé budou muset zůstávat doma mezi 21:00 a 04:59. Maloobchodní prodej v provozovnách bude zakázán v neděli po celý den, v ostatních dnech od 20:00 do 05:00. Nevztahuje se to na čerpací stanice nebo lékárny. Ve veřejných i soukromých podnicích, pokud je to možné, by měla být přikázána práce z domu, řekl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). 

Přestaňte kouřit, uvolníte lůžko v nemocnicích, vyzývají lékaři

Praha - Nemocnicím a zdravotníkům přetíženým kvůli vrcholící epidemii koronaviru by mohli pomoct kuřáci, pokud by se vzdali cigaret nebo alespoň kouření omezili. Počet akutních hospitalizací...

Nakažených zdravotníků je nyní přes 13.000, řekl Kubek ČRo

Praha - Zdravotníků, kteří jsou aktuálně pozitivně testovaní na onemocnění covid-19, je více než 13.000. Českému rozhlasu-Radiožurnálu to dnes řekl prezident České lékařské komory...

Lidé trochu rezignovali a jsou unavení, jak se rychle mění stanoviska a rozhodnutí politiků, říká Balík z KARIM

V českých nemocnicích v současnosti skončí necelých pět procent nakažených koronavirem, lidé by měli být ohleduplní a dodržovat vládní opatření kvůli rizikovým skupinám, jež jsou vůči nákaze náchylné. V neděli to řekl vedoucí lékař intenzivní péče Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) Martin Balík z pražské Všeobecné fakultní nemocnice, který byl hostem Interview ČT24.

Lockdown jako v Izraeli je nevyhnutelný, míní šéf lékařské komory. Jinak se podle něj ekonomika zastaví samovolně

Situace ve zdravotnictví bude kritická, pokud se nepodaří zpomalit vývoj pandemie v Česku, shodují se prezident České lékařské komory Milan Kubek a pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podle Kubka by při kapacitním kolapsu zdravotního systému mohl následovat scenář z New Yorku z jara, kdy výrazně narostl počet obětí – nejen na koronavirus. Hosté pořadu Otázky Václava Moravce se shodli, že důležitá bude odpovědnost každého českého občana.

Do měsíce budou tisíce mrtvých. Velkou vinu za stav nesou nezodpovědní lékaři kritizující opatření, míní přední imunolog

Za současnou špatnou koronavirovou situaci v Česku mohou známí lékaři kritizující vládu a její opatření, ale problém je i to, že epidemiologové a další odborníci dostatečně neinformovali vládu o blížící se „katastrofě“. V pořadu Interview ČT24 to řekl přední český imunolog, genetik a adept na cenu Česká hlava Václav Hořejší. Podle něho se situace v Česku má v blízké budoucnosti ještě více zhoršit a počet nakažených, chronicky nemocných i mrtvých do konce roku raketově vzroste.

Bolest v krku: kdy pomůže hřebíček či tvaroh a kdy vzít antibiotika

Bolí vás v krku tak moc, že každé polknutí jsou hotová muka? Nepanikařte. Nemusí jít nutně o anginu. Nechtějte hned po lékaři antibiotika. Možná je to úplně zbytečné.

Lékaři by měli posílat na testy i nejmenší děti, když byly v kontaktu s nakaženým. Byť jsou bez příznaků

Hlavní hygienička Eva Gottvaldová vyzvala dětské lékaře, aby i ty nejmenší děti po kontaktu s nakaženým koronavirem důsledně posílali na testy, a to i když nemají žádné příznaky nákazy. Dosud řada pediatrů dávala rodičům na výběr – test, nebo čtrnáctidenní izolaci. Karantény dětí v současnosti často řeší zejména mateřské školy, které dosud zůstaly otevřené. Případy nakažených covidem-19 v nich podle lékařů a hygieniků rostou, celorepubliková data ale ministerstvo zdravotnictví nemá. Přestalo je totiž sledovat s uzavřením škol.

Covid u nás předstihl už i rakovinu, říká šéf České lékařské komory Kubek

Ani přešlap, kterého se dopustili ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, by neměl lidi odradit od dodržování opatření proti koronaviru. Situace je opravdu extrémně vážná, varují odborníci. 

Volat zdravotníky zpátky na Slovensko je naivní, přiznává Matovič

Slovenský premiér Igor Matovič považuje páteční výzvu ministerstva zdravotnictví k návratu slovenských zdravotníků zpátky do vlasti za naivní. S nedostatkem personálu se Slovensko potýkalo už před vypuknutím epidemie koronaviru. Podle odhadů v zemi chybí 3500 lékařů a několik tisíc zdravotních sester.

Diabetici mají horší průběh nemoci covid-19: Problém jsou hlavně horečky, varuje lékař

Pacienti, kteří trpí cukrovkou, patří mezi skupinu nejvíce ohroženou novým typem koronaviru. Neznamená to však, že riziko nákazy je u diabetiků vyšší než u zdravé populace, rizikem je pro diabetiky především závažnější průběh nemoci covid-19. Problémem jsou také vysoké horečky, které onemocnění provází, protože ty bývají spojeny s výrazným zvýšením glykémie. V rozhovoru pro Blesk Zprávy diabetolog Jan Šoupal upřesnil, kteří pacienti s diabetem by mohli mít horší průběh. A zároveň představil technologii, která umožnila diabetiky kontrolovat na dálku.

Jak v době koronaviru pečovat o duševní zdraví? Vypněte televizi, radí lékař

Koronavirová pandemie představuje nápor také na lidskou psychiku. Pacientů s úzkostnými poruchami přibývá. Jak si zachovat zdravý rozum radí primář psychiatrického oddělení českoubudějovické nemocnice Jan Tuček.  

Slovensko na 9 dnů zakázalo vycházení. V nejzasaženějších okresech bez výjimek

Slovensko od soboty do 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí. V některých okresech bude možné vycházet ven pouze s negativním testem na koronavirus. Ve zbytku Slovenska platí zákaz vycházení s výjimkou cest do práce, na nákup a do lékárny.

Lékaři zachránili muži zrak. Nerv z čela mu přesunuli do rohovky

V nejhorším případě mohl i přijít o zrak. Dvaapadesátiletý muž, trpící chronickým neurotrofickým vředem rohovky, se však tomuto scénáři vyhne. Díky operaci v brněnské svatoanenské nemocnici. Náročný zákrok tamní lékaři zvládli jako první v republice, dosud se podobné operace prováděly pouze v zahraničí.
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

30. října 2020
Rejholec Milan
Nespokojený Chtěl bych vážně varovat před tímto mudrem. Už po první návštěvě jsem z něho cítil odtažitost, povýšenost, nabubřelost vlastního já. Myslel jsem si ze začátku, že jenom nemá svůj den. Při mé druhé... Čti více...

Nespokojený

29. října 2020
MUDr.Richard Havránek,s.r.o.,oční ord.
Adam Dvořák Pan doktor je super, na překontrolování očí chodím pravidelně po operaci a neměnil bych. Čti více...

Adam Dvořák

27. října 2020
Šálek Cyril
Dana - Lékař MUDr. Mgr. Cyril Šálek, Ph.D. se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o... Čti více...

Dana

25. října 2020
Krýšová Alexandra
Martina Pavlíčková S Krysovou Alexandrou mám jen špatné zkušenosti. Něco tak arogantního jsem za svou 25 letou praxi ve zdravotnictví neviděla. Na začátku roku jsem potřebovala predoperacni vyšetření a ona mi... Čti více...

Martina Pavlíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace