Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Chlapce v kómatu po právní bitvě odpojili z přístrojů. Rodiče neuspěli

Dvanáctiletý britský chlapec, který ležel od dubna v nemocnici v kómatu, v sobotu zemřel. Stalo se tak poté, co rodiče Archieho Battersbeeho neuspěli v právní bitvě ohledně další lékařské péče a chlapec byl odpojen od přístrojů udržujících ho při životě.

Tragický konec chlapce, který ležel v kómatu: Archieho (†12) odpojili od přístrojů a zemřel!

Dvanáctiletý britský chlapec, který ležel od dubna v nemocnici v kómatu, v sobotu zemřel. Stalo se tak poté, co rodiče Archieho Battersbeeho neuspěli v právní bitvě ohledně další lékařské péče a chlapec byl odpojen od přístrojů udržujících ho při životě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na rodinu zemřelého.

Vědci objevili protein, který by mohl být ukazatelem cukrovky či rakoviny

Stockholm - Lékaři v krvi identifikovali protein, o němž se domnívají, že by mohl sloužit jako včasné varovné znamení pro pacienty, které ohrožuje riziko cukrovky a úmrtí na rakovinu....

Petr (72): Už zase čůrám jako kluk! Nemocnou prostatu mu vyléčila horká pára

Stovky bezesných nocí, spánek přerušovaný každou chvíli kvůli nutnosti močení. Tak si Petr C. (72) svůj život v penzi nepředstavoval. Spásou mu byla až operace podle nejnovější metody, při které mu do nemocného orgánu lékaři vpravili páru.

Opičí neštovice se nekontrolovatelně šíří světem. Lékaři se bojí mutace u zvířat

Světová zdravotnická organizace (WHO) prohlásila epidemii opičích neštovic za celosvětovou zdravotní krizi v oblasti veřejného zdraví. Podle odborníků se nákaza šíří hlavně v komunitě mužů majících sex s muži, přesto už se vyskytují případy i u žen a dětí. Varování WHO slouží především jako signál, aby státy zvýšily úroveň pohotovosti a zintenzivnily opatření v oblasti veřejného zdraví. Do Česka už dorazily první vakcíny.

Pozor na borůvky. Množí se případy napadení parazitem, který ničí lidská játra

Lékaři varují před konzumací lesních plodů. Bývá na nich tasemnice liščí. Parazit dokáže zabít člověka, léčbou jsou jedině nová játra. Jedním z posledních případů je muž z Karlovarska, který s tasemnicí přišel do styku a později skončil na sále v pražském IKEMU.

Lékařka Alena, která vyoperovala muži zdravé oko: Zhroutila se a na krku má trestní stíhání!

Slovensko je stále v šoku ze zpackaného zákroku v bratislavské nemocnici ve čtvrti Ružinov. Lékařka Alena F. tam pacientovi nedopatřením vyoperovala zdravé oko namísto nemocného! Nešťastný muž tak přišel o zrak. Doktorka o neštěstí promluvila. Její slova jsou plná bolesti. A co víc, na krku má trestní stíhání!

Tržby v maloobchodu dál klesají. Propadu se vyhnuly jen lékárny a drogerie

Maloobchodní tržby v červnu pokračovaly v meziročním poklesu, snížily se o šest procent. Pohoršily si všechny typy prodejen s výjimkou lékáren a drogerií. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Češi kvůli drahotě méně utrácejí, obchodům klesají tržby. Drží se jen lékárny a drogerie

Maloobchodní tržby v červnu pokračovaly v meziročním poklesu, snížily se o šest procent. V květnu to bylo podle revidovaných údajů o 6,6 procenta. V červnu si opět pohoršily všechny typy prodejen s výjimkou lékáren a drogerií. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Meziměsíčně byly tržby v maloobchodě vyšší o 0,2 procenta.

Česká farmaceutická společnost Motagon začne dovážet léčebné konopí z Austrálie a Nového Zélandu

Společnost sídlící v Praze před pár dny informovala o uzavření exkluzivní pětileté dohody o spolupráci s novozélandskou firmou Rua Biosciences. Cílem je dodávat léčebné konopí a produkty z něj nejen do České republiky, ale i do dalších zemí Střední a Východní Evropy. Společnost Motagon vznikla před dvěma lety a zhruba od května letošního roku dodává do českých lékáren první odrůdu. Tou je Gorilla Glue 4 z Kanady s obsahem THC kolem 20 % a CBD pod 1 %. Jedná se tedy o varietu určenou především pro zkušenější konopné pacienty trpícími chronickými bolestmi různého původu. Společnost dále plánuje uvádět na evropský trh s léčebným konopím nejen kanadskou sušinu, ale i inovativní produkty z celé světa. A přesně k tomu má sloužit i spolupráce s protinožci. Celosvětové propojení s centrem v Praze „Jedním z našich cílů je právě navazování kontaktů a dlouhodobá spolupráce s firmami jako Rua Biosciences. Ta má kapacity i know-how k tomu, aby skrze naše distribuční kanály mohla do českých lékáren dodávat standardizované produkty z konopí té nejvyšší kvality,“ vysvětluje jednatel Motagonu Jaromír Frič. Společnosti se navíc již podařilo navázat strategické partnerství v Polsku, kam budou produkty Rua Biosciences směřovat jako první. V rámci zemí Střední a Východní Evropy se obě společnosti dohodly, že Motagon bude mít možnost první volby prodeje produktů. „Přítomnost námi dováženého léčebného konopí na českém trhu v kombinaci s právě uzavřenou dohodou o spolupráci s Rua Biosciences nám umožní další expanzi na trhu ...
The post Česká farmaceutická společnost Motagon začne dovážet léčebné konopí z Austrálie a Nového Zélandu appeared first on Magazín Konopí.

Lidé si utahují opasky. Tržby maloobchodu se meziročně snížily o šest procent

Maloobchodní tržby v červnu pokračovaly v meziročním poklesu, snížily se o šest procent. V květnu to bylo podle revidovaných údajů o 6,6 procenta. V červnu si opět pohoršily všechny typy prodejen s výjimkou lékáren a drogerií. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Meziměsíčně byly tržby v maloobchodě vyšší o 0,2 procenta.

Žačka Wima Hofa: Spolupracuje s lékaři i vědci. To, co prohlásil na Colours, je škoda

„Bylo to nešťastné. Vyjádření Wima Hofa, že nepotřebujeme nemocnice, není v souladu s jeho metodou. Na jiných přednáškách je za spolupráci s lékaři rád a má kolem sebe opravdu špičkové vědce,” říká instruktorka Hana Moravčíková ke...

Nastal čas na změnu v přístupu zdravotníků k pacientům, říká Alžběta Flaschková

Jednatřicetilá Alžběta Flaschková je kvůli své nemoci už více než deset let častou návštěvnicí lékařských ordinací. Za tu dobu se, podobně jako většina lidí, setkala s mnohdy nevhodným způsobem komunikace ze strany lékařů. Tyto situace jí přivedly k myšlence, že komunikace v lékařském prostředí je dosud neuchopená oblast.

Kutil Láďa Hruška: Strach o tátu! Náhlý převoz a operace

Poslední rok není pro oblíbeného televizního kutila Láďu Hrušku (44) jednoduchý. Jeho maminka překonala plicní embolii, ale táta, který je po operaci páteře, je opět v péči lékařů a čeká na další zákrok. Co mu je?

Zemanovo podezření na sabotáž? Podle státního zastupitelství není důvodné

Podezření prezidenta Miloše Zemana na sabotáž při jeho loňské hospitalizaci nebylo podle Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze důvodné. Pokračuje ale prošetřování možného padělání lékařské zprávy. Informaci České televize (ČT) potvrdil ČTK žalobce Marek Bodlák.

Vrchní zastupitelství smetlo sabotáž během Zemanovy hospitalizace. Řeší ale podezření u lékařské zprávy

Podezření prezidenta Miloše Zemana na sabotáž při jeho loňské hospitalizaci nebylo podle Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze důvodné. Pokračuje ale prošetřování možného padělání lékařské zprávy. Informaci České televize (ČT) potvrdil ČTK žalobce Marek Bodlák. V podnětu podaném letos na konci června prezident uvedl, že jakožto přímo volená hlava státu byl nucen čelit pokusu o zbavení pravomocí. Podle prezidentova kancléře Vratislava Mynáře považuje Pražský hrad rozhodnutí státních zástupců za chybné a využije všechny opravné prostředky, citovala ho dnes večer ČT.

Zemřel kulturista přezdívaný Brazilský Hulk (†55): Do svalů si vpichoval zvětšovací olej!

I když lékaři brazilského kulturistu Valdira Segata (†55) varovali, nebral na jejich apel zřetel. Sportovec toužil po tom, aby měl co největší svaly a to ideálně co nejdříve. Vpichoval si do nich tak dlouhé měsíce olej Synthol. Ten po vpichu do požadované partie ztuhne a část těla zvětší. Nese to však s sebou i zdravotní rizika a mnozí „nafouknuté“ svaly považují za odpudivé.

Zeman nebyl loni na podzim obětí sabotáže, rozhodli žalobci. Nechali ale prozkoumat jeho lékařskou zprávu

Vrchní státní zastupitelství odložilo podnět prezidenta Miloše Zemana, že během své loňské hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici čelil pokusu o sabotáž a převzetí jeho pravomocí. Senát totiž tehdy uvažoval, že kvůli jeho špatnému zdravotnímu...

K sabotáži během hospitalizace prezidenta nedošlo. Zemanovo podezření bylo nedůvodné

Podezření prezidenta Miloše Zemana na sabotáž při jeho loňské hospitalizaci nebylo podle Vrchního státního zastupitelství důvodné. Pokračuje ale v prošetřování možného padělání lékařské zprávy. Informovala o tom ve středu Česká televize (ČT). V...

NIZORAL CARE Tonikum pro pokožku hlavy 2x 100 ml - Cena: 200 Kč

NIZORAL CARE Tonikum pro pokožku hlavy 2x 100 ml - Cena za oba dva kusy dohromady. Kupované v lékárně, 1ks nový, neotevřený. 1 ks jen vyzkoušený, nesedí mi, je jako nový. Expirace 10/2022. Nizoral® Care tonikum s komplexem přírodních složek z kaktusu a magnólie pečuje o svědivou a podrážděnou pokožku hlavy. Vhodné pro všechny typy vlasů a každodenní použití. Hlavní výhody: - znatelná úleva od svědivé a napjaté pokožky hlavy, - zklidňuje pokožku a má příjemný chladivý účinek, - hydratuje pokožku hlavy, - lehké, nemastné složení, - neoplachuje se, - rychle se vstřebává, - jednoduchá aplikace. Osobní odběr v Olomouci, nebo mohu poslat do balíkovny za 65 Kč, do zásilkovny za 79 Kč, případně na adresu přes zásilkovnu za 119 Kč nebo poštou dle ceníku ČP.
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

8. srpna 2022
Vytrhlíková Naděžda
Anonym - Lékař MUDr. Naděžda Vytrhlíková se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o... Čti více...

Anonym

8. srpna 2022
Pokorová Kateřina
Anonym - Lékař MUDr. Kateřina Pokorová se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o mých... Čti více...

Anonym

6. srpna 2022
Psychiatrie
michaela LEGÁLNÍ A RYCHLÁ NABÍDKA PŮJČKY Nabízím vám půjčku 50 000 CZK na 9 000 000 CZK všem lidem, kteří ji mohou uhradit úrokovou sazbou 2℅ za jakoukoli požadovanou částku. Dělám to v terénu -... Čti více...

michaela

6. srpna 2022
Rybář Josef
Kubíková Šárka Mudr.Rybář je velice empatický a dobrý lékař. Neměnila bych za nic na světě. Stará se o mě jako o vlastní matku. Čti více...

Kubíková Šárka

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace