Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Proč vás v lékárně „ošidili“ o balení léků? Doktor šel asi za hranu pravidel

Předepsal vám lékař více balení prášků, než kolik vám jich lékárník vydal? Pak je chyba zřejmě na straně doktora, který může podle vyhlášky předepsat léky nejdéle na dobu tří měsíců. Pokud vám je bez ohledu na počet balení napsal na delší dobu, lékárník vám je nevydá a může vám upravit i dávkování a kombinaci léčiv. Pokud potřebujete medikamenty na delší dobu, může pomoci opakovací recept. A jak dlouho platí recepty?

Předseda Sdružení praktických lékařů: Zavřeme na den, abychom nezavřeli navždy

Lékárníci a praktičtí lékaři budou ve středu protestovat. Lékařům vadí, že zatímco nemocnicím rostou peníze, které jim rozděluje ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím úhradové vyhlášky, do ambulancí jde stejně či méně než v předchozím roce. V posledních čtyřech letech se situace velmi zhoršila natolik, že někde zanikají ambulance bez náhrady, upozorňuje v rozhovoru pro deník Právo předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka.

E-recept už spolkl miliardu. Víc, než přiznává stát, tvrdí expert

/INFOGRAFIKA/ Za tuto částku se přitom podařilo během devíti let zprovoznit jen obyčejný čárový kód vytištěný na papíře. Lékaři a lékárníci proto povinný recept odmítají.

Stávka lékařů je vzkazem budoucí vládě. Pokud nezačne situaci ve zdravotnictví řešit, přijdou větší protesty

Tisíce praktiků a ambulantních specialistů ve středu zavře své ordinace. Tvrdí, že nedostatečné financování a nové povinnosti jako eRecept a elektronická evidence tržeb ohrožují dostupnost péče. Pokud nová vláda nebude chtít vyjít lékařům vstříc, jsou připravení protesty stupňovat.

Babiš ve vládě, to nesmíme dopustit, říká volební lídr ČSSD Zaorálek

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek si neumí představit, že by se sociální demokracie ocitla v jedné vládě s šéfem ANO Andrejem Babišem obviněným kvůli dotaci na Čapí hnízdo. „Věřím, že to je něco, co nemůžeme dopustit. To by nás poškodilo vevnitř i navenek,“ řekl Zaorálek v rozhovoru pro iDNES.cz. Nevidí také žádný důvod, aby Česko spěchalo k euru.
  Další články k tématu:
 • ANALÝZA: Volby otřesou i pozicemi lídrů, to se netýká Babiše a Okamury
 • Zaorálek jako Forrest Gump. Ve spotu rozdává bonbony, varuje před koblihou
 • Babiše dohnala minulost, komentují verdikt slovenského soudu politici
 • Kalousek: Lidé, kteří na to mají, musí mít právo si u lékaře připlatit
 • Každý bude mít o sedm procent víc čisté mzdy, láká voliče šéf ODS Fiala
 • Babiš: Nechci jít s komunisty a Okamurou. Takže to vypadá na opozici
 • Pirát Bartoš: Čtyři roky chceme být v parlamentu velmi ostrou opozicí

Osm raných příznaků rakoviny, které byste neměli ignorovat

U velkého počtu nemocných jsou některé nádory objeveny až v pokročilém stádiu. Včasně diagnostikovaná rakovina přitom významně zvyšuje šanci na vyléčení. Které symptomy byste určitě neměli přehlížet?
  Další články k tématu:
 • Za rakovinu jsem vděčná, říká spisovatelka Tereza Schillerová
 • Rakovina plic patří mezi největší zabijáky. Když kašlete, už bývá pozdě
 • Lékařka: Za nárůstem rakoviny prsu stojí stres i špatný životní styl
 • Rakoviny očí přibývá. Na vině je i nedostatek pobytu v přírodě
 • Sedm příznaků rakoviny vaječníků, které možná ignorujete
 • Devět typů rakovin, které hrozí kuřákům
 • Pět mýtů o rakovině, kterým byste měli přestat věřit

Lékaři chystají další protest. Specialisté se před ním opřeli do ministra

Ordinacemi části českých lékařů cloumají emoce. Praktičtí lékaři pro děti i dospělé, zubaři i ambulantní specialisté shodně upozorňují na krizi, do které se propadá české zdravotnictví. Lékařům vadí, že ministerstvo neměří všem stejným metrem. Zatímco nemocnicím přidává peníze, lékařům, kteří mají vlastní ordinace a ambulance, zvyšuje pouze byrokracii. Po protestech ale přišla i první silná slova, Ludvík ale kritiku odmítl jako nesmyslnou.

Ve středu budou na protest půl hodiny zavřené některé lékárny

Praha - Spolu s praktickými a dalšími lékaři budou ve středu protestovat i lékárníci. Některé lékárny budou zavřené symbolicky na půl hodiny mezi 10:30 a 11:00. Podle mluvčí České...

Probudil jsem se až v sanitce, hlásí po tvrdém ataku Mrázek

/ROZHOVOR/ Utkání nedohrál, krátce po startu třetí třetiny jej zdravotníci odnesli na nosítkách z ledu. Znojemského útočníka Petra Mrázka ve dvanáctém kole EBEL s Lincem sestřelil domácí hokejista Jake Dowell a třiadvacetiletý forvard tak o zbytek zápasu, který Orli prohráli 3:8, přišel. „Lékařskou zprávu musím předat někomu z klubu, ale myslím si, že to není nic vážného. Dostal jsem ji v němčině, což je pro mě neznámý jazyk,“ směje brněnský rodák.

Magazín Leonardo - S lékařkou o cestovní medicíně a infektologii. Jak se dá odhalit zdravá potravina? Čeští egyptologové slaví další úspěchy v Abúsíru. Moderuje Josef Kluge.

S lékařkou o cestovní medicíně a infektologii. Jak se dá odhalit zdravá potravina? Čeští egyptologové slaví další úspěchy v Abúsíru. Moderuje Josef Kluge.

Olomoučtí vědci zkoumají rakovinu slinivky, cílem je včasná diagnóza nemoci

Odhalit biochemické pochody a mutace genů, které se podílejí na vzniku i průběhu rakoviny slinivky břišní, to je cíl projektu onkologické a chirurgické kliniky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci pod vedením Beatrice Mohelníkové Duchoňové. Výsledky by měly přispět k získání nových poznatků o možnostech včasné diagnostiky a terapie zhoubného nádorového onemocnění.

Těhotnou ženu poslali z nemocnice třikrát domů, nakonec porodila u silnice

Šestadvacetiletá Lydia Kirková z australského Queenslandu navštívila nemocnici kvůli porodním bolestem celkem třikrát. Lékaři ji však pokaždé poslali domů s tím, že má ještě čas. Když ji snoubenec vezl do nemocnice počtvrté, už tam přijet nestihli. Žena tak musela porodit na krajnici dálnice, napsal deník Daily Mail. Porod proběhl bez komplikací.

Ve středu se na protest zavřou některé lékárny. Na půl hodiny

Spolu s praktickými a dalšími lékaři budou ve středu protestovat i lékárníci. Některé lékárny budou zavřené symbolicky na půl hodiny mezi 10:30 a 11:00. Podle mluvčí České lékárnické komory (ČLnK) Michaely Bažantové zatím není jasné, kolik lékáren se do protestní akce zapojí. Zavřou zejména ty, které nepatří do žádné sítě lékáren. Největší síť Dr. Max protest podporuje, její lékárny ale zůstanou otevřené. Druhá největší síť, lékárny Benu, bude mít také otevřeno.

Lékárníci se přidají k protestu doktorů, ve středu na půl hodiny zavřou

Spolu s praktickými a dalšími lékaři budou ve středu protestovat i lékárníci. Některé lékárny budou zavřené symbolicky na půl hodiny mezi 10:30 a 11:00. Podle mluvčí České lékárnické komory (ČLnK) Michaely Bažantové zatím není jasné, kolik lékáren se do protestní akce zapojí. Půjde ale zejména o ty, které nepatří do žádné z velkých sítí lékáren.

K protestu lékařů se přidají i lékárníci, ve středu někteří zavřou

Spolu s praktickými a dalšími lékaři budou ve středu protestovat i lékárníci. Některé lékárny budou zavřené symbolicky na půl hodiny mezi 11.00 a 11.30

Naše pocity se promítají na našem zdraví, říká psycholožka Janáčková

Veselá mysl - půl zdraví. Platí to ovšem i naopak. Splíny a smutek na nás působí také. Emoce prostě mají na náš organismus větší vliv, než jsme si ochotni připustit. „Všechny pocity se nějak odrážejí na našem zdraví či na tělesných pochodech,“ říká v rozhovoru pro magazín TÉMA psycholožka doc. Laura Janáčková (50), CSc., z Institutu partnerských vztahů.
  Další články k tématu:
 • Naše těla zobrazují to, co prožíváme, tvrdí psychosomatička Klímová
 • Psychosomatika může ovlivnit vnímání intenzity potíží, říká lékařka
 • Bolest hlavy i vysoký tlak. Jak poznat psychosomatické onemocnění?

Pilulka letos překoná miliardu v tržbách. Podniká se tu dobře, až na byrokraty, říká její zakladatel Martin Kasa

Pilulka.cz působí kromě Česka na Slovensku a příští rok bude expandovat do Rumunska. Martin Kasa firmu rozjel v roce 2013 s bratrem Petrem, předloni získali investici od lidí kolem finanční skupiny Wood & Company. Martin Kasa tvrdí, že v lékárenství plánují působit dlouhodobě.

Řecká církev zvoní umíráčkem. Nový zákon umožňující vybrat si pohlaví chápe jako čin satanův

Ortodoxní řecká církev protestuje proti novému zákonu, který usnadňuje úřední přepis změny pohlaví. V dokladech mohou mít lidé nyní zapsaný takový gender, jaký uznají za vhodné. Stačí k tomu pouze čestné prohlášení, není již nutné podstoupit lékařský zákrok a sterilizaci. Konzervativní metropolita Amvrosios z diecéze Kalavryta rozhodl, že v reakci se bude každé poledne až do soboty ze západořeckých kostelů linout zvuk umíráčku.

Muž na Trutnovsku zemřel při kácení smrku, další si na Plzeňsku uřízl ruku

Pád z výšky při kácení stromu v sobotu nepřežil muž ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku. Vážným zraněním skončila práce se dřevem také na Plzeňsku, kde muži cirkulárka amputovala ruku.
  Další články k tématu:
 • Muž chtěl odkopnout zachycenou třísku, cirkulárka mu uřízla část nohy
 • Při kácení stromů na Svitavsku zemřel muž, jeho syn je vážně zraněný
 • Muž na Mladoboleslavsku zemřel při kácení stromu, spadla na něj větev
 • Lékaři nahradili ženě uříznutý prst palcem z nohy

Eliška (10) trpí mozkovou obrnou: Pomáhají jí speciální rehabilitace, policisté pro ni vybrali 15 tisíc

V listopadu oslaví Eliška Trmačová z Velkých Opatovic jedenácté narozeniny, jeden dárek ovšem už dostala v předstihu. Blanenští policisté jí přispěli na speciální rehabilitační pobyt v lázních v Klimkovicích. Právě ten pomáhá zmírnit mozkovou obrnu, kterou lékaři potvrdili ve dvou letech dívčina života. 
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

17. října 2017
Oční ambulance Most s.r.o.
Anonym - Personál v zdravotníckem zařízení "Oční ambulance Most s.r.o." je vstřícný a pozorný. - Zařízení je čisté, uklizené. - Čekárna je útulná, nachází se v ní voda na pití, časopisy na čtení. - Je... Čti více...

Anonym

17. října 2017
Okenica Petr
Brzozin Pan doktor je profesionál na vysoké úrovni. Jeho zákroky jsou přesné, bezbolestné a vždy vedeny podle nejnovějších poznatků v oboru. Zachránil mi několik zubů a zbavil mě velkých zdravotních... Čti více...

Brzozin

16. října 2017
Hrnčířová Edita
Radomir Dvorak Edita Hrncirova se chova povysenecky a pusobi nekompetentne, o jeji profesionalite ani nemluvim. Bez omluvy si v prubehu osetreni pacienta vybavuje soukrome telefonaty a na otazky pacientu bezne... Čti více...

Radomir Dvorak

15. října 2017
Šestořád Pavel
Anonym - Stomatolog MUDr. Šestořád Pavel se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Stomatolog má velice dobrý přehled... Čti více...

Anonym

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace