Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Uplácení lékařů patří do minulosti, ujišťují výrobci léků. Drobné úsluhy jsou běžné, říká expert

Případ rozsáhlé korupce, v němž policie navrhla obžalovat 16 zástupců farmaceutického průmyslu a devět lékařů, připomněl, jak tenká je hranice mezi žádoucí spoluprací a neetickým či přímo nezákonným jednáním. Asociace výrobců ujišťuje, že takové případy dnes patří k ojedinělým excesům, protože firmy ušly v oblasti etiky v posledních letech velký kus cesty. Právník z Transparency International Petr Leyer však podotýká, že drobné úsluhy průmyslu vůči lékařům nejsou nic výjimečného.

Všichni kradou, i ve zdravotnictví? Takové tvrzení je lež

Většina lékařského stavu je svému povolání, jakož také pacientům stále hluboce oddána. Osobní příklady hrají mimořádnou roli. Ve své manažerské kariéře jsem ve fakultní nemocnici za 15 let mezi pěti sty lékaři zažil sotva 10 jednotlivců, kteří pravidla lékové preskripce nebo klinických studií nerespektovali.

VIDEO: Čtyřletý Ind spadl do studny, zachránili ho po 34 hodinách

Obyvatelé vesnice v indickém státě Madhjapradéš prožili chvíle hrůzy. Do třicet metrů hluboké studny spadl teprve čtyřletý chlapec. Záchranáři ho ze zajetí dostali až po 34 hodinách. Incident se stal v polovině února, záběry ze záchrany nyní zveřejnily zpravodajské agentury.
  Další články k tématu:
 • Holčička v lese spadla do studny. Ve školce si hrála na schovávanou
 • Tříletá dívka spadla do studny, podle lékařů bude v pořádku

Palestinec zavraždil v jeruzalémském Starém Městě vojáka

Třicetiletý izraelský voják, který byl v neděli odpoledne pobodán v jeruzalémském Starém Městě, podlehl večer zraněním, která utrpěl. Nemocnice Šaare Zedek potvrdila, že snaha lékařů byla marná a jeho život se nepodařilo zachránit. Policisté, kteří byli svědky incidentu, útočníka na místě zastřelili.

Každou minutu jsou v terénu dvě sanitky. Loni bylo přes milion výjezdů

Každou minutu loni v Česku vyjely k pacientům dvě sanitky, výjezdů bylo přes milion. Roste i počet výjezdových skupin a základen. Pomoc záchranářů potřeboval loni každý desátý Čech, služba je podle nich ale často nadužívaná jako neplacené "taxi do nemocnice" a náhrada lékařské pohotovosti. 

KORONER: Smrt je blbá. Zmařené životy mladých mi v hlavě leží dlouho

Žádné sledování televize ani bezcílné bloumání po lese. Jaroslav Gutvirth jezdí ve volném čase ohledávat mrtvoly jako koroner. Tuto práci má jako vedlejšák k profesi lékaře na českobudějovické záchrance, kde působí bezmála čtvrt století. „Díky práci na smrt pohlížím jinak, už ji nevytěsňuji,“ říká v rozhovoru pro seriál Lidé Česka.

Osm kostí, čtyřicet vazů. Odborník na zápěstí pomáhá i olympionikům

Už tři roky vede Jaroslav Pilný ortopedické oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě. Vyhlášený specialista na chirurgii ruky sem přešel z pardubické nemocnice a nelituje. I na Vysočině jej vyhledává mnoho pacientů, mezi nimiž je i hodně sportovců. Naposledy třeba rychlobruslařka Martina Sáblíková.
  Další články k tématu:
 • Pilo se v autobusu i na letišti, vzpomíná na vítězné Nagano masér Křížek
 • Největší počet infarktů bývá v pondělí ráno, dočetl se jihlavský lékař
 • Lidi nelze dělit podle víry, ale podle skutků, říká doktor z Libanonu

Neslyšící Ondra se na poště nedomluvil. Pomoc ale přináší online tlumočník

Změna tarifu, telefonát lékaři, hasičům, policii, na záchranku anebo třeba jenom do práce. To všechno jsou běžné věci, které děláme v podstatě dnes a denně. Ale co osoby se sluchovým postižením? To je víc než půlmilionu lidí, kteří si neškrtnou. Můžou ale využít služby Tiché linky, která zabezpečí online službu tlumočení anebo přepisu třeba přímo na jednání. V projektu je zatím registrováno přes tisíc neslyšících klientů, zdaleka všichni ji tedy nevyužívají.

Hilšer: Zemanovi už je všechno jedno. Další kandidaturu na prezidenta nevylučuji

Neúspěšný kandidát na prezidenta Marek Hilšer šel těsně po skončení předvolební kampaně opět do práce. Přednášel studentům na lékařské fakultě. Politického života se ale nevzdává. Štěstí chce zkusit v senátních volbách a za pět let možná i ve volbách prezidenta. To už nebude kandidovat Miloše Zeman. Jehož Hilšer zkritizoval nejen za inaugurační projev.

O šťastných krysách a opatrných vědcích

Je to otázka nejen etiky, ale i efektivnosti vědy. Na jedné straně je všeobecně se prosazující humánní přístup ke zvířatům, používaným pro vědecký výzkum, na druhé úsilí o přesnost a univerzálnost získaných výsledků. A samozřejmě i snaha o minimalizaci nákladů, protože věda není bohatá. Chov zvířat jako pokusných objektů při lékařském výzkumu se datuje od poloviny 18. století, kdy šlo téměř výlučně o myši, respektive krysy.

Každou minutu vyjíždějí dvě sanitky, občas fungují jako taxi

Každou minutu loni v Česku vyjely k pacientům dvě sanitky, výjezdů bylo přes milion. Roste i počet výjezdových skupin a základen. Pomoc záchranářů potřeboval loni každý desátý Čech, služba je ale podle nich často nadužívaná jako neplacené "taxi do nemocnice" a náhrada lékařské pohotovosti.

Meteor - Jedno očkování proti všem chřipkám. Kolik máme kosmonautů? První lékařka v Čechách. Cikády ovládané houbou. Stanou se fekální transplantace hitem?

Jedno očkování proti všem chřipkám. Kolik máme kosmonautů? První lékařka v Čechách. Cikády ovládané houbou. Stanou se fekální transplantace hitem?

Pomozte Adámkovi se vzácnou poruchou, která ho izoluje od kolektivu

Adámkovi budou teprve dva roky, přesto už si prožil víc než mnoho dospělých. V půl roce mu lékaři zjistili vzácnou poruchu imunity. Podstoupil transplantaci kostní dřeně, která proběhla úspěšně. Vyhráno sice ještě nemá, je ale na dobré cestě. Adámkova maminka ovšem potřebuje pomoc s financováním života bez bakterií.

U Chlumce nad Cidlinou našli seniorku, byla zmatená a podchlazená

V okolí Chlumce nad Cidlinou na Hradecku byla nalezena pohřešovaná jedenaosmdesátiletá žena, po které od pátečního večera pátraly desítky policistů. Žena byla zmatená, podchlazená a nyní je již v péči lékařů, uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Lékaři mu dali měsíc života, on i přesto bojuje dál

Devětadvacetiletý Stefan Hawcroft z města Lincoln v anglickém hrabství Lincolnshire má agresivní typ rakoviny mozku, na jehož léčbu už klasické metody nestačí. Stefan však i přes nemilosrdnou diagnózu odmítá přestat bojovat a chce podstoupit léčbu pomocí finančně nákladné průkopnické metody v Německu. Na tu byla založena finanční sbírka, kam přispívají lidé z celého světa. Čas se ale krátí.

Chcete pohřbít, nebo se necháte zmrazit? Kryoniku čeká boom, věří firmy

Vyjde to v přepočtu na 250 tisíc až pět milionů korun. Částka zahrnuje přípravu a rychlý převoz, samotné zmrazení, ale také náklady na nekonečné uchování. Výrazná sleva se poskytuje, pokud se rozloučíte s tělem a uchová se jen vaše hlava. Tak nějak vypadá nabídka kryonických firem, které nabízejí zmrazení vašeho těla pro budoucnost.
  Další články k tématu:
 • V Česku umělá inteligence pomáhá v call centru. Na Slovensku radí onkologům
 • Aplikace místo léků. Telemedicína má šanci se prosadit
 • Kryonika je stále oblíbenější. Zmrazení těla má přinést vzkříšení

Graduje boj o krevní vzorky. Laboratorní řetězec údajně „loví“ lékaře

Laboratoře válčí o krevní vzorky pacientů, které vyšetřují za peníze pojišťoven. Dosud byla hlavním bojištěm velká města, kde je nejvíc praktických lékařů i ambulantních specialistů. Teď ale zahraniční laboratorní řetězec AeskuLab údajně „loví“ i na Bruntálsku.
  Další články k tématu:
 • Vědci shánějí dárce krve pro výzkum rakoviny. Hledají ve zdravých rodinách

Chat s lékařem: Stávkující penis, předčasná ejakulace a neplodnost. Jak problém řešit?

Trápí vás neplodnost, zahnutí penisu či celkové stárnutí mužské reprodukční soustavy? Víte, že poruchy erekce se dají léčit pomocí penilních protéz? Pánové, pokud máte nějaké intimní potíže, svěřte se se svým trápením lékaři - andrologovi. Právě nyní máte jedinečnou možnost! Na vaše dotazy bude odpovídat MUDr. Lukáš Bittner, odborník na urologii a sexuologii. Chat proběhne 19.3. od 12:00.

Tragédie na Znojemsku: Oheň způsobil v domku, kde zemřely tři děti, škodu za 400 tisíc

Předběžná výše škody po tragickém pondělním požáru rodinného domu na Znojemsku je 400 tisíc korun. Při požáru zemřely tři děti (†1, †4 a †9), čtveřice dospělých skončila v péči lékařů, dva psi v obecním útulku. Příčina neštěstí zatím není známa.

Nikolce (5) ochrnul žaludek: Kvůli zákeřné chorobě strávila většinu života v nemocnici

Nikolka (5) je na první pohled zdravé a krásné děvčátko, za svůj krátký život si ale vytrpěla více než někteří dospělí. Má totiž vzácnou chorobou, se kterou si lékaři nevědí rady. Malá holčička potřebuje množství drahých zdravotních pomůcek, které musí platit její rodina ze svého.
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

18. března 2018
Macháčková Dalibora
Anonym Skvělá lékařka, naslouchá, poradí, stará se o pacienty. Čti více...

Anonym

18. března 2018
Cimermanová Regina
Martina MUDr. Regina Cimermanová je zlý a odporný člověk a velmi neprofesionální zubařka. Velmi lituji každého kdo měl tu smůlu a usedl na její křeslo!! Je ostudou tohoto oboru! Čti více...

Martina

17. března 2018
Hruška Miroslav
Vláďa Lékař MUDr. Miroslav Hruška.....naprosto pohodový lékař který se snaží vše vyšetřit a vyřešit.Na rozdíl od ostatních komentářů ,kde hlavně dávají důraz,že pan doktor je ze Slovenska ...!!!...Je možné... Čti více...

Vláďa

17. března 2018
Hluší Pavla
Jana Tomková - Lékař MUDr. Pavla Hluší se mi trpělivě věnuje a vždy mě vyslyší. - Je možné sa objednat na konkrétní den a hodinu, není třeba dlouho čekat v čekárně. - Lékař má velice dobrý přehled o mých... Čti více...

Jana Tomková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace