Zdravotnické zprávy

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Žilní roztok může být škodlivý. Musí zmizet z nemocnic

Léta proudily žilami českých pacientů, u nichž měli lékaři podezření na roztroušenou sklerózu nebo onemocnění jater. Nyní musejí kontrastní látky z nemocnic zmizet. Alespoň ty, které obsahují jedovaté gadolinium. Evropská léková agentura totiž zveřejnila výsledky studií, podle kterých mohou lidem tyto injekční roztoky škodit.

Lékaři zůstali v šoku nad tím, co našli pacientovi v uchu

Kuriózní případ řešili lékaři v nemocnici v jihočínském Kantonu. Jejich pomoc vyhledal muž, který tvrdil, že má pocit, jako by mu něco lezlo uvnitř ucha. A měl pravdu - ve zvukovodu měl živého gekona, informoval server listu The Huffington Post.

Agresivních pacientů stále přibývá, někteří vyhrožují, další dokonce útočí

Útoků, a to nejen slovních, ale stále častěji i těch fyzických, v ostravských nemocnicích přibývá. Pacienti, někdy posilnění alkoholem, jindy pod vlivem drog, si pak chtějí vyřídit problém s tím, kdo je první na ráně. A je mu jedno, jestli je to sestra nebo lékař, kteří jej mají za chvíli ošetřit.

Norman Ohler: Navenek byl Hitler abstinent a vegetarián. V soukromí se propadal do říše drog

Za rychlými vítězstvími německé armády ve 2. světové válce stojí desítky miliónů dávek pervitinu podávaných vojákům. Adolfu Hitlerovi – vegetariánovi a budovateli „čisté“ rasy – denně píchali stimulanty. A jeho lékař takto pečoval i o protektorátního prezidenta Emila Háchu. „To je třetí říše, kterou zachycují archívy,“ líčí spisovatel Norman Ohler.

Nebezpečná klíšťata v Evropě: Mohou vyvolat smrtelnou alergii na maso

Představte si, že jediné zakousnutí do grilovaného hovězího steaku může ohrozit vaše zdraví, případně, že hamburger se může stát příčinnou těžkého záchvatu, který může skončit i smrtí. Alergii na červené maso objevili lékaři teprve v roce 2009 a vystopovali i původce - agresivní klíště americké. Jediné kousnutí z vás může udělat nedobrovolného vegetariána. I když americké klíště žije převážně na jihu USA, začalo se rychle šířit dál, první případy alergie po přisátí se objevily už i v Evropě.

Kauza uplácení lékařů: Někteří se mohou vyplatit

V kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků policie obvinila zhruba 200 lidí. Někteří z doktorů se mohou stíhání vyhnout, pokud zaplatí jedenapůlnásobek přijatých úplatků na odškodnění obětí trestných činů. Naopak část distributorů policie stíhá jako organizovanou zločineckou skupinu.

Z kauzy uplácení se někteří stíhaní lékaři mohou vyplatit

V kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků policie obvinila zhruba 200 lidí. Někteří z doktorů se mohou stíhání vyhnout, pokud zaplatí jedenapůlnásobek přijatých úplatků na odškodnění obětí trestných činů. Naopak část distributorů policie stíhá jako organizovanou zločineckou skupinu. Hrozí jim přísnější tresty, a to dva až deset let vězení. Informovala o tom v sobotu Česká televize (ČT).

Z kauzy uplácení se někteří stíhaní lékaři mohou vyplatit

V kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků policie obvinila zhruba 200 lidí. Někteří z doktorů se mohou stíhání vyhnout, pokud zaplatí jedenapůlnásobek přijatých úplatků na odškodnění obětí trestných činů. Naopak část distributorů policie stíhá jako organizovanou zločineckou skupinu. Hrozí jim přísnější tresty, a to dva až deset let vězení.

Z kauzy uplácení se někteří stíhaní lékaři mohou vyplatit

V kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků policie obvinila zhruba 200 lidí. Někteří z doktorů se mohou stíhání vyhnout, pokud zaplatí jedenapůlnásobek přijatých úplatků na odškodnění obětí trestných činů.

Čtyřletá dívka vypadla z okna, ve vážném stavu skončila v nemocnici

U pádu čtyřletého dítěte z okna zasahovali v pátek večer lékaři v Jablunkově na Frýdecko-Místecku. Stav dítěte je po pádu vážný.

Někteří lékaři stíhaní v obří korupční kauze se mohou vyplatit

Policie vyšetřuje rozsáhlou kauzu korupce lékařů, kteří měli v letech 2008 až 2013 brát od firem peníze za přednostní předepisování určitých léků. Část ze zhruba dvou set obviněných nyní stíhá jako organizovanou zločineckou skupinu. Za to jim hrozí vyšší tresty. Naopak část se může stíhání vyhnout, pokud pošlou jedenapůlnásobek přijatých úplatků na odškodnění obětí trestných činů.

Převratný objev! Naděje pro neplodné páry: První žena otěhotněla po novém léku

Novou šanci těm, kdo dosud nemohli mít vlastní děti, dává Fakultní nemocnice (FN) Brno. Jejímu Centru asistované reprodukce se podařilo první těhotenství díky novému přípravku. Podle lékařů jde o převratný preparát.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte?

Na mozku jsme závislí. To on rozhodne, zda si přečtete tento článek a napijete se u toho kávy. Vše probíhá automaticky. Ovšem jen do chvíle, než mozkovou tepnu uzavře krevní sraženina. Pak začne boj o každou buňku.
  Další články k tématu:
 • Neléčený vysoký tlak zvyšuje riziko infarktu i mrtvice, varuje kardiolog
 • Ve 21 letech jsem prodělala mozkovou mrtvici, polovina těla mi ochrnula
 • Osm rad, jak se vyhnout infarktu a mrtvici
 • I užívání hormonální antikoncepce zvyšuje riziko mrtvice, řekl lékař
 • Když se z mozku stane strašák. Jak se chránit před mrtvicí?
 • Mozková mrtvice hrozí hlavně ženám. Patříte mezi ty ohrožené?

Mládež zneužívala léky na kašel k vyvolání halucinací. Nově jsou na předpis

Dva léky na kašel s obsahem dextromethorfanu jsou nově jen na předpis. Tablety Stopex a pastilky Vicks Meddex s medem byly podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv zneužívány dospívajícími. Ve velké dávce totiž vyvolávají halucinace a euforické stavy. Lékárníci ovšem kritizují, že jiné léky s touto látkou jsou dál volně ke koupi.
  Další články k tématu:
 • Policie stíhá přes sto lékařů: brali úplatky za předpis léků
 • Léky jako jed. Pozor na špatné užívání kapek do nosu i sirupu na kašel
 • Amerika, národ narkomanů. Epidemii opioidů zažehly farmaceutické firmy

Na koloběžkách jezdí z Pusteven jako o život. Horští záchranáři varují před vážnými zraněními

Horští záchranáři už o prázdninách ošetřili na 1200 zraněných, hlavně cyklistů a koloběžkářů. Dvojnásobný počet nehod ve srovnání s minulými obdobími evidují u paraglidistů. Beskydští lékaři pak upozorňují na častá zranění koloběžkářů, někdy s vážnými následky.

Rekordní putování dopisu má pokračování, tentokrát přišel z Ruska e-mail

Příběh nejdéle doručované poštovní zásilky v České republice pokračuje. Ivanu Hanušovi se ozvala neteř ruské lékařky, která před více než 28 lety poslala jeho matce blahopřání k mezinárodnímu dni žen. Psaní dorazilo až letos v dubnu.
  Další články k tématu:
 • Dopis došel po rekordních 28 letech. Adresátka si ho už ale nepřečetla
 • Pohled z lyžáku došel rodičům až po 22 letech, pošta chybu odmítá

Veterinární správa kontrolovala převoz potravin. Rozdala pokuty za 200 tisíc

Od začátku roku provedli úřední veterinární lékaři spolu s policisty nebo celníky více než 300 kontrol na silnici. Zaměřili se zde na převážení výrobků živočišného původu, přičemž pochybení pak zjistili v bezmála 80 procentech případů. Nejčastěji se jednalo o administrativní prohřešky, ale došlo také na odhalení potravin nevhodných k lidské spotřebě. Následně rozdali pokuty ve výši 200 tisíc.  

Léčba nejstarších pacientů je složitá. Vynález lékařů z devíti zemí přináší změnu

Stanovit vhodnou léčbu u pacientů nad osmdesát let bývá kvůli množství různých nemocí složité. Často tak dostávají, co nepotřebují, a naopak nedostávají, co jim chybí. Lékaři ale vyvinuli nový systém, který komplexně zhodnotí zdravotní stav a umí předvídat dopady medicínských rozhodnutí.

Lékárníci kritizují přeřazení dvou zneužívaných léků mezi předpisované

Česká lékárnická komora (ČLK) kritizuje přeřazení dvou léků s dextrometorfanem ve formě pastilek mezi vydávané pouze na předpis. Lékárny se na změnu podle ní nemohly předem připravit, informovala dnes komora v tiskové zprávě. V jiné formě navíc léky zůstávají volně prodejné. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v úterý změnil výdej léků zneužívaných kvůli halucinogenním účinkům.
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Dotazy od pacientů
Rychlé hledání zařízení
Zadej obec, název, specializaci zdravotnického zařízení:
Rychlé hledání lékaře
Zadej jméno, obec, specializaci zdravotnického pracovníka:
Aktuální komentáře

20. srpna 2017
Pokorná Eva
Milan Ř. Psychiatrička MUDr. Eva Pokorná mě svým ochotným a profesionálním přístupem zachránila před blížící se katastrofou. Na rozdíl od předchozího lékaře skutečně diagnostikovala můj problém a tomu... Čti více...

Milan Ř.

19. srpna 2017
Lužná Milada
Jana Nic nez komunisticka megera, doufam, ze uz neordinuje. Čti více...

Jana

17. srpna 2017
Kopřivová Eva
Jana Malá Lékařka MUDr. Eva Kopřivová mě ošetřovala na interním oddělení České Budějovice. Je to neskutečná čarodějnice, zlá, arogantní, protivná megera. Povyšovala se nejen nade mnou, ale i nad kolegou... Čti více...

Jana Malá

17. srpna 2017
Léčebna pro dlouhodobě nemocné, pr. Dvorce
Čecháková Zvláštní je že paní Muroňová tam již nepracuje....a že se tam opravdu kradlo, policie kontaktovala pár lidí. Dodnes tam mají chaos ve stížnostech a dokládám email abyste viděli jak moc tam byli... Čti více...

Čecháková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace